LipoCryo-kriolipoliza

KRIOLIPOLIZA

LipoCryo – nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej

Nowością na polskim rynku jest urządzenie do kriolipolizy przeznaczone do usuwania nadmiaru miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej z "trudnych" obaszarów, takich jak: brzuch, uda, łydki, pośladki, okolice bioder i ramiona.

Standardowy zabieg trwa od 35 do 45 minut i polega na przyłożeniu do wybranego miejsca specjalnej głowicy wyposażonej w płytki chłodzące. Wytwarzane przez głowicę podciśnienie powoduje zassanie skóry z warstwą tkanki tłuszczowej, dzięki czemu przylega ona równomiernie do płytek. Glowica o wymiarach 170x50 mm umożliwia jednorazowo poddanie zabiegowi obszaru ok. 150 cm2. Wytwarzana niska temperatura (ok. +3°C) powoduje krystalizację i rozpad komórek tłuszczowych, metabolizowanych potem naturalnie przez ogranizm. Bezpieczeństwo zabiegu zapewnia system podwójnej kontroli nad temperaturą oddziaływującą na skórę, naczynia krwionośne i nerwy.

Kriolipoliza urządzeniem LipoCryo powoduje utratę od 25 do 45% grubości poddanej zabiegowi warstwy tłuszczu a efekty zaczynają być zauważalne już 2-3 tygodniach, kiedy organizm upora się ze stopniowym usuwaniem rozbitych komórek tłuszczowych z ustroju. Efekt finalny widoczny jest po upływie sześciu tygodni, wtedy też procedurę można w razie potrzeby powtórzyć w tym samym miejscu. W zależności od indywidualnych predyspozycji i grubości tkanki tłuszczowej pacjenta przeprowadza się od 1 do 3 sesji. W ciągu kilku godzin po zabiegu możłiwe jest zaczerwienienie i drętwienie poddanych mu obszarów (lub wyjątkowo niewielki krwiak), ale nie jest to przeszkodą w natychmiastowym powrocie do codziennych czynności.